Hea klient!

Hoolime oma klientidest ja töötajatest, soovides pakkuda turvalist keskkonda ja parimat klienditeenindust. COVID-19 viirusepuhanguga kaasnev on mõjutanud tugevasti meie kõigi igapäevaelu, nõudes ühist pingutust ja maksimaalset panust.

Meie ülevaatuspunktides kasutavad töötajad isikukaitsevahendeid, pindu desinfitseeritakse regulaarselt, kinni peetakse hügieeninõuetest ning otsekontaktide vähendamiseks on kasutusel erinevad meetmed. Hea klient, lisaks eelnevale ootame meie kõigi ohutuse nimel ka Teie panust, palun tutvuge allolevate käitumisjuhistega.

Tehnoülevaatuse teostamine viirusepuhangu ajal

Vältimaks järjekorras ootamist ja ebavajalikke kontakte, soovitame broneerida aeg meie kodulehel www.pikaliiva.ee ning tasuda pangalinki kasutades.

Saabudes tehnoülevaatusele oodake sõidukis või väljas, kuni tehnoülevaataja Teid kutsub või tullakse Teie juurde. Asjakohane on sõiduki uste avamine tuulutamiseks ja pindade (rool, käigukang, ukselingid) puhastamine. Eemaldage sõiduki salongist esemed, mis takistavad ülevaataja ligipääsu sõiduki tehasetähisele (VIN koodile), istmetele, turvavöödele ja nende lukustitele.

Asetage sõiduki registreerimistunnistus armatuurlauale ilma ümbriseta ja süütevõti selliselt, et tehnoülevaataja saaks selle kätte ilma Teiega otsest kontakti loomata.

Sõiduki lisavarustuses olev tulekustuti, ohukolmnurk, tõkiskingad ja vajadusel esmaabivahendid asetage tehnoülevaatajale lihtsasti kättesaadavasse kohta (näiteks pakiruumi, kõrvalistmele või selle ette). Mida vähem peab tehnoülevaataja sõidukis viibima, seda väiksem on võimalus viiruse levikuks.

Tehnoülevaatuse teostamisel asuge ohutus kauguses tehnoülevaatajast ja sõidukist soovituslikult värskes õhus (õues). Järgige tehnoülevaatuspunktis asuvaid või töötajatelt saadud juhiseid.

Tehnoülevaatuse lõpus vormistab tehnoülevaataja registreerimisdokumendid ning asetab need armatuurlauale. Tehnoülevaatuse otsusega “korduv” väljastatakse lisaks kontrollkaart, millel on fikseeritud sõidukil esinevad puudused. Kui Teil on küsimusi, siis suhelge tehnoülevaatajaga värskes õhus piisaval distantsil.

Kui tehnoülevaatusele saabudes puudus Teil broneering ja/või on tehnoülevaatuse eest tasumata, siis käituge vastavalt tehnoülevaatajalt saadud juhistele ning järgige tehnoülevaatuspunkti paigaldatud infosilte.

Peale tehnoülevaatuse lõppu puhastage võimalusel puhastuslappidega kohad, millega puutus kokku tehnoülevaataja ning tuulutage sõiduk.

Tehnoülevaataja kontrollib sõiduki salongis järgnevaid osasid:

 • rooliratas ja helisignaali lüliti;
 • roolisamba külge kinnitatavad hoovad/kangid;
 • tulede- ja soojapuhuri lüliti;
 • päikesesirm ja kapoti avamis hoob;
 • käigukang ja seisupiduri hoob;
 • aknaklaasi tõstuki lülitid ja hoovad;
 • ukselingid (seesmised ja välimised);
 • turvavööd, turvavöö pandlad ja lukustid;
 • istme reguleerimislülitid või –hoovad;
 • kütusepaagi luugi avamis hoob või lüliti ja kütusepaagi kork;
 • lisavarustus;
 • süütevõti ja sõiduki registreerimisdokumendid.

NB! Osad puhastuslapid võivad kahjustada sõiduki pindasid ja registreerimistunnistust.

Broneeri tehnoülevaatus